Шаблон:ПолКарта Украина Волинска област

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Волинска област
name Волинска област
border
coordinates
52.01
23.25 ←↕→ 26.3333333
50.1833333
map center 51°05′48″ СГШ; 24°47′30″ ИГД / 51.09666665° СГШ; 24.79166665° ИГД / 51.09666665; 24.79166665
image Volyn province location map.svg
ПолКарта Украина Волинска област
image1 Volyn province physical map.svg
ПолКарта Украина Волинска област