Шаблон:ПолКарта Тонга

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Тонга
name Тонга
border
coordinates
-15.4
-176.4 ←↕→ -173.5
-22.5
map center 18°57′ ЈГШ; 174°57′ ЗГД / 18.95° ЈГШ; 174.95° ЗГД / -18.95; -174.95
image Tonga location map.svg
ПолКарта Тонга
image1 Tonga relief location map.jpg
ПолКарта Тонга