Шаблон:ПолКарта Сирија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Положбена карта на Сирија (превчитај)
име Сирија
гранични
координати
37.6
34.9 ←↕→ 42.7
32.0
средиште на картата 34°48′59.99″ СГШ 38°48′59.99″ ИГД / 34.8, 38.8
слика Syria location map3.svg
ПолКарта Сирија
слика1 Syria physical location map.svg
ПолКарта Сирија