Шаблон:ПолКарта САД Северна Каролина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Северна Каролина
name Северна Каролина
border
coordinates
37.5
-84.5 ←↕→ -75.2
32.8
map center 35°09′ СГШ; 79°51′ ЗГД / 35.15° СГШ; 79.85° ЗГД / 35.15; -79.85
image USA North Carolina location map.svg
ПолКарта САД Северна Каролина
image1 USA North Carolina relief location map.jpg
ПолКарта САД Северна Каролина