Шаблон:ПолКарта САД Орегон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Положбена карта на Орегон (превчитај)
име Орегон
гранични
координати
46.5
-124.9 ←↕→ -116.3
41.8
средиште на картата 44°09′00″ СГШ 120°36′00″ ЗГД / 44.15, -120.6
слика USA Oregon location map.svg
ПолКарта САД Орегон