Шаблон:ПолКарта САД Мејн

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Положбена карта на Мејн (превчитај)
име Мејн
гранични
координати
47.7
-71.3 ←↕→ -66.7
42.7
средиште на картата 45°12′00″ СГШ 69°00′00″ ЗГД / 45.2, -69
слика USA Maine location map.svg
ПолКарта САД Мејн