Шаблон:ПолКарта САД Калифорнија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Положбена карта на Калифорнија (превчитај)
име Калифорнија
гранични
координати
42.2
-124.7 ←↕→ -113.9
32.3
средиште на картата 37°15′00″ СГШ 119°18′00″ ЗГД / 37.25, -119.3
слика USA California location map.svg
ПолКарта САД Калифорнија
слика1 Relief map of California.png
ПолКарта САД Калифорнија