Шаблон:ПолКарта САД Вермонт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Вермонт
name Вермонт
border
coordinates
45.2
-73.6 ←↕→ -71.3
42.5
map center 43°51′ СГШ; 72°27′ ЗГД / 43.85° СГШ; 72.45° ЗГД / 43.85; -72.45
image USA Vermont location map.svg
ПолКарта САД Вермонт