Шаблон:ПолКарта Палестина (автономни територии)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Положбена карта на Палестински територии (превчитај)
име Палестински територии
гранични
координати
32.7050
34.0 ←↕→ 35.7940
30.9
средиште на картата 31°48′09″N 34°53′49″E / 31.8025°СГШ 34.897°ИГД / 31.8025; 34.897
слика West Bank and Gaza Strip location map.svg
ПолКарта Палестина (автономни територии)