Шаблон:ПолКарта Обединето Кралство Монтсерат

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Монтсерат
name Монтсерат
border
coordinates
16.839
-62.2535 ←↕→ -62.126
16.6655
map center 16°45′08″ СГШ; 62°11′23″ ЗГД / 16.75225° СГШ; 62.18975° ЗГД / 16.75225; -62.18975
image Montserrat location map.svg
ПолКарта Обединето Кралство Монтсерат
image1 Montserrat relief location map.svg
ПолКарта Обединето Кралство Монтсерат