Шаблон:ПолКарта Обединето Кралство

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Положбена карта на Обединето Кралство (превчитај)
име Обединето Кралство
гранични
координати
61
-11 ←↕→ 2.2
49
средиште на картата 55°00′N 4°24′W / 55°СГШ 4.4°ЗГД / 55; -4.4
слика United Kingdom location map.svg
ПолКарта Обединето Кралство
слика1 United Kingdom relief location map.jpg
ПолКарта Обединето Кралство