Шаблон:ПолКарта Нигерија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Положбена карта на Нигерија (превчитај)
име Нигерија
гранични
координати
14.0
2.0 ←↕→ 15.0
4.0
средиште на картата 9°00′00″ СГШ 8°30′00″ ИГД / 9, 8.5
слика Nigeria location map.svg
ПолКарта Нигерија
слика1 Nigeria relief location map.jpg
ПолКарта Нигерија