Шаблон:ПолКарта Кина Шанси

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Шанси
name Шанси
border
coordinates
40.83
109.78 ←↕→ 114.78
34.49
map center 37°40′ СГШ; 112°17′ ИГД / 37.66° СГШ; 112.28° ИГД / 37.66; 112.28
image Location map China Shanxi.png
ПолКарта Кина Шанси