Шаблон:ПолКарта Кина Јунан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Положбена карта на Јунан (превчитај)
име Јунан
гранични
координати
29.5
97.2 ←↕→ 106.5
21.0
средиште на картата 25°15′00″ СГШ 101°51′00″ ИГД / 25.25, 101.85
слика China Yunnan location map.svg
ПолКарта Кина Јунан