Шаблон:ПолКарта Кина Ѓилин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Џилин
name Џилин
border
coordinates
46.5
121.5 ←↕→ 131.5
40.5
map center 43°30′ СГШ; 126°30′ ИГД / 43.5° СГШ; 126.5° ИГД / 43.5; 126.5
image China Jilin location map.svg
ПолКарта Кина Ѓилин