Шаблон:ПолКарта Кенија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Кенија
name Кенија
border
coordinates
6
33 ←↕→ 43
-5
map center 0°30′ СГШ; 38°00′ ИГД / 0.5° СГШ; 38° ИГД / 0.5; 38
image Kenya location map.svg
ПолКарта Кенија
image1 Kenya relief location map.jpg
ПолКарта Кенија