Шаблон:ПолКарта Индиски Океан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Положбена карта на Индиски Океан (превчитај)
име Индиски Океан
гранични
координати
30
30 ←↕→ 150
-70
средиште на картата 20°00′00″ ЈГШ 90°00′00″ ИГД / -20, 90
x (52.4063)*( cos( {{{2}}}*0.01745329252 )*sin( ({{{3}}}-(90.0))*0.01745329252 ) ) *
 ( ((1 + sin( {{{2}}}*0.01745329252 )*sin( -20.0*0.01745329252 )
    + cos( {{{2}}}*0.01745329252 )*cos( -20.0*0.01745329252 )*cos( ({{{3}}}-(90.0))*0.01745329252 ) ) *0.5)^ -0.5)
  - (-50.0)
y (100 + (-53.1221) ) - (55.4612)*( cos( -20.0*0.01745329252 )*sin( {{{2}}}*0.01745329252 )
    - sin( -20.0*0.01745329252 )*cos( {{{2}}}*0.01745329252 )*cos( ({{{3}}}-(90.0))*0.01745329252 ) ) * 
 ( ((1 + sin( {{{2}}}*0.01745329252 )*sin( -20.0*0.01745329252 )
    + cos( {{{2}}}*0.01745329252 )*cos( -20.0*0.01745329252 )*cos( ({{{3}}}-(90.0))*0.01745329252 ) ) *0.5)^ -0.5)
слика Indian Ocean laea location map.svg
ПолКарта Индиски Океан
слика1 Indian Ocean laea relief location map.jpg
ПолКарта Индиски Океан