Шаблон:ПолКарта Западна Сахара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Западна Сахара
name Западна Сахара
border
coordinates
28.2
-17.5 ←↕→ -8.2
20.7
map center 24°27′ СГШ; 12°51′ ЗГД / 24.45° СГШ; 12.85° ЗГД / 24.45; -12.85
image Western Sahara location map.svg
ПолКарта Западна Сахара
image1 Western Sahara relief location map.jpg
ПолКарта Западна Сахара