Шаблон:ПолКарта Девон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Девон
name Девон
border
coordinates
51.3
-4.72 ←↕→ -2.86
50.16
map center 50°44′ СГШ; 3°47′ ЗГД / 50.73° СГШ; 3.79° ЗГД / 50.73; -3.79
image Devon UK location map.svg
ПолКарта Девон
image1 Devon UK relief location map.jpg
ПолКарта Девон