Шаблон:ПолКарта Германија Хесен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Хесен
name Хесен
border
coordinates
51.756153
7.597045 ←↕→ 10.3364
49.31706
map center 50°32′12″ СГШ; 8°58′00″ ИГД / 50.5366065° СГШ; 8.9667225° ИГД / 50.5366065; 8.9667225
image Hesse location map.svg
ПолКарта Германија Хесен