Шаблон:ПолКарта Германија Тирингија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Положбена карта на Тирингија (превчитај)
име Тирингија
гранични
координати
51.67
9.84 ←↕→ 12.68
50.20
средиште на картата 50°56′06″ СГШ 11°15′36″ ИГД / 50.935, 11.26
слика Thuringia location map.svg
ПолКарта Германија Тирингија
слика1 Thuringia relief location map.jpg
ПолКарта Германија Тирингија