Шаблон:ПолКарта Германија Сар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Сар
name Сар
border
coordinates
49.65
6.3 ←↕→ 7.405
49.09
map center 49°22′12″ СГШ; 6°51′09″ ИГД / 49.37° СГШ; 6.8525° ИГД / 49.37; 6.8525
image Saarland location map 02.svg
ПолКарта Германија Сар