Шаблон:ПолКарта Германија Баден-Виртемберг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Баден-Виртемберг
name Баден-Виртемберг
border
coordinates
49.89926
7.35786 ←↕→ 10.63083
47.42297
map center 48°39′40″ СГШ; 8°59′40″ ИГД / 48.661115° СГШ; 8.994345° ИГД / 48.661115; 8.994345
image Baden-Wuerttemberg location map.svg
ПолКарта Германија Баден-Виртемберг
image1 Baden-Wuerttemberg relief location map.jpg
ПолКарта Германија Баден-Виртемберг