Шаблон:ПолКарта Бенин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Бенин
name Бенин
border
coordinates
12.6
0.6 ←↕→ 4.1
6.0
map center 9°18′ СГШ; 2°21′ ИГД / 9.3° СГШ; 2.35° ИГД / 9.3; 2.35
image Benin location map.svg
ПолКарта Бенин
image1 Benin physical map.svg
ПолКарта Бенин