Шаблон:Location map Алжир

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Шаблон:ПолКарта Алжир)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Алжир
name Алжир
border
coordinates
37.8
-9.45 ←↕→ 12.75
18.25
map center 28°01′30″N 1°39′00″E / 28.025°СГШ 1.65°ИГД / 28.025; 1.65
image Algeria location map.svg
Location map Алжир
image1 Algeria relief location map.jpg
Location map Алжир