Шаблон:ПолКарта Јамајка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Положбена карта на Јамајка (превчитај)
име Јамајка
гранични
координати
18.7
-78.5 ←↕→ -76.1
17.6
средиште на картата 18°09′59.99″ СГШ 77°18′00″ ЗГД / 18.15, -77.3
слика Jamaica location map.svg
ПолКарта Јамајка
слика1 Jamaica relief location map.jpg
ПолКарта Јамајка