Шаблон:ПолКарта Шпанија

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Шаблон:ПозКарта Шпанија)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Шпанија
name Шпанија
border
coordinates
44.4
-9.9 ←↕→ 4.8
34.7
map center 39°33′ СГШ; 2°33′ ЗГД / 39.55° СГШ; 2.55° ЗГД / 39.55; -2.55
image Spain location map.svg
ПолКарта Шпанија
image1 Relief Map of Spain.png
ПолКарта Шпанија