Шаблон:ПолКарта Тајланд

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Шаблон:ПозКарта Тајланд)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Положбена карта на Тајланд (превчитај)
име Тајланд
гранични
координати
20.6
97.1 ←↕→ 106.0
5.4
средиште на картата 13°00′00″ СГШ 101°33′00″ ИГД / 13, 101.55
слика Thailand location map.svg
ПолКарта Тајланд
слика1 Thailand location map Topographic.png
ПолКарта Тајланд