Шаблон:ПолКарта САД Северна Каролина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Положбена карта на Северна Каролина (превчитај)
име Северна Каролина
гранични
координати
37.5
-84.5 ←↕→ -75.2
32.8
средиште на картата 35°09′00″ СГШ 79°51′59.99″ ЗГД / 35.15, -79.85
слика USA North Carolina location map.svg
ПолКарта САД Северна Каролина
слика1 USA North Carolina relief location map.jpg
ПолКарта САД Северна Каролина