Шаблон:ПолКарта Нов Зеланд Северен Остров

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Положбена карта на Северен Остров (превчитај)
име Северен Остров
гранични
координати
-34.2
172.4 ←↕→ 178.9
-41.8
средиште на картата 38°00′00″ ЈГШ 175°39′00″ ИГД / -38, 175.65
слика NZ-NI plain map.png
ПолКарта Нов Зеланд Северен Остров
обележувач Disc Plain red.svg
обележувач_големина 7