Шаблон:ПолКарта Кипар

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Шаблон:ПозКарта Кипар)
Прејди на: содржини, барај
Положбена карта на Кипар (превчитај)
име Кипар
гранични
координати
35.8
32.1 ←↕→ 34.8
34.4
средиште на картата 35°06′00″ СГШ 33°27′00″ ИГД / 35.1, 33.45
слика Cyprus location map.svg
ПолКарта Кипар
слика1 Cyprus relief location map.jpg
ПолКарта Кипар