Шаблон:ПолКарта Голем Манчестер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Положбена карта на Голем Манчестер (превчитај)
име Голем Манчестер
гранични
координати
53.70
-2.80 ←↕→ -1.90
53.32
средиште на картата 53°30′36″ СГШ 2°21′00″ ЗГД / 53.51, -2.35
слика Greater Manchester UK location map 2.svg
ПолКарта Голем Манчестер
слика1 Greater Manchester UK relief location map.jpg
ПолКарта Голем Манчестер