Шаблон:ПолКарта Голем Лондон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Положбена карта на Голем Лондон (превчитај)
име Голем Лондон
гранични
координати
51.72
-0.57 ←↕→ 0.37
51.25
средиште на картата 51°29′06″ СГШ 0°06′00″ ЗГД / 51.485, -0.1
слика Greater London UK location map 2.svg
ПолКарта Голем Лондон
слика1 Greater London UK relief location map.jpg
ПолКарта Голем Лондон