Шаблон:Податоци за Филипините

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Flag of the Philippines.svg

Шаблонов содржи разни независно достапни податоци за Филипините во облик на параметарски вредности за сакан променлив шаблон, на стандардизиран начин. Член е на семејство на шаблони, кои сите почнуваат со „Податоци“ во категоријата Категорија:Шаблони за податоци. Системот е сличен како оној на проектот за знамиња.


Наводи[уреди извор]