Шаблон:Податоци Нов Зеланд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Flag of New Zealand.svg

Шаблонов содржи разни независно достапни податоци за Нов Зеланд во облик на параметарски вредности за сакан променлив шаблон, на стандардизиран начин. Член е на семејство на шаблони, кои сите почнуваат со „Податоци“ во категоријата Категорија:Шаблони за податоци. Системот е сличен како оној на проектот за знамиња. Ваквиот шаблон од тој проект гласи Шаблон:Country data Нов Зеланд.


Наводи[уреди извор]

Официјален бројач на населението