Шаблон:Парагвај на Олимпијада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Парагвај на Олимписките игри

Знаме на Парагвај
МОК-код  PAR
НОК Олимписки комитет на Парагвај
COP-врска (шпански)
Олимписка историја
Летни олимпијади
1968 • 1972 • 1976 • 1980 • 1984 • 1988 • 1992 • 1996 • 2000 • 2004 • 2008 • 2012