Шаблон:Округ во Романија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Округ {{{име}}}
{{{романско име}}}
[[Податотека:{{{грб}}}|100п|Грб]]
[[Податотека:{{{слика}}}|200п|Местоположба на округот {{{име}}} во Романија]]
 
Покраина {{{покраина}}}
Седиште {{{град}}}
Население {{{нас}}} ({{{год}}})
Површина {{{површ}}} km2
Густина на населеност {{{густ_нас}}}/km2
ISO 3166-2 шифра {{{ИСО}}}
Мрежно место NA