Шаблон:Избран портал

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Шаблон:Одбран портал)
Прејди на: содржини, барај
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Примена[уреди извор]

Овој шаблон постава ѕвездичка (Cscr-featured.svg) во десниот горен агол на порталот како одличје, означувајќи дека порталот е избран портал на Википедија.

Овој шаблон треба да се става на дното од порталот.

Видете исто така[уреди извор]