Шаблон:Најголеми градови во Грција

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Наводи

  1. „'Πίνακας 1: Προσωρινά αποτελέσματα του Μόνιμου Πληθυσμού της Ελλάδος'“. National Statistical Service of Greece: Ανακοίνωση προσωρινών αποτελεσμάτων Απογραφής Πληθυσμού 2011, 22 Ιουλίου 2011. http://www.tovima.gr/files/1/2011/07/22/apografh22.pdf.