Шаблон:НРУ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Науру

Икона за документација Шаблонска документација

Опис

{{NRU}}

Става знаменце и викиврска за Науру. Овој шаблон е пандан на {{flag|Nauru}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 и кодот на МОК за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано

  • Шаблон:Country data Nauru — дава повеќе можности како историски и воени варијанти на знамето