Шаблон:Музиката во година

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019

Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{музиката во година|{{CURRENTYEAR}}}}

Ја става и категоријата за годината (на пр. Категорија:2019)

како и категорија за деценијата (e.g. Категорија:Музиката во 2010-тите)