Шаблон:Меѓупроектни-група

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Шаблонов се користи кога сакате да дадете врски до слични шаблони на повеќе Викимедиини проекти. Ако шаблоните имаат различни називи, употребете ги параметрите за да ги укажете посебно:

Параметри[уреди извор]

  • meta = назив на шаблонот на Мета
  • commons = назив на шаблонот на Ризницата
  • wbk = назив на шаблонот на Викикниги на англиски
  • wqt = назив на шаблонот на Викицитат на англиски
  • ws = назив на шаблонот на Викиизвор на англиски
  • wkt = назив на шаблонот на Викиречник на англиски
  • wn = назив на шаблонот на Викивести на англиски
  • species = назив на шаблонот на Викивидови на англиски
  • wvy = назив на шаблонот на Викиуниверзитет на англиски
  • mw = назив на шаблонот на МедијаВики

Пример:

{{меѓупроектни-група
|meta=нешто
|wqt=нешто
|wn=нешто
|species=друго
|mw=трето
}}