Шаблон:МарсГео-Планина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
{{{name}}}
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{МарсГео-Планина
|name=
|image=
|caption=
|location=
|latitude=
|N_or_S=
|longitude=
|E_or_W=
|coordinates_footnotes=
|peak=
|discoverer=
|eponym=
}}

Параметри[уреди извор]

  • coordinates_footnotes - текст во прилог на координатите, обично ознака ref како <ref name=gpn>{{gpn|63560}}</ref>
  • peak - височина на врвот, во км, како на пр. 2 км

Поврзано[уреди извор]