Шаблон:Кукови острови на Олимпијада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кукови Oстрови на Олимписките игри

Знаме на Куковите острови
МОК-код  COK
НОК Спортски и национален олимписки комитет на Куковите острови
надворешна врска
Олимписка историја
Летни олимпијади
1988 • 1992 • 1996 • 2000 • 2004 • 2008