Шаблон:Корисник no

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
no Denne brukaren/brukeren har norsk som morsmål.
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

  • {{Корисник no}}
  • {{Корисник no|nb}} ако сакате текст на Букмол (книжевен норвешки).
  • {{Корисник no|nn}} ако сакате текст на новонорвешки.

Поврзано[уреди извор]