Шаблон:Кинески текст

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Zhongwen.svg
Оваа страница содржи кинески текст. Без правилна поддршка, може да гледате прашалници, квадрати или други симболи наместо кинески знаци .
Padlock.svg

Овој високоризичен шаблон е заштитен од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба

Овој шаблон се става на почетокот на статијата за да се предупредат читателите дека може да им требаат посебни пролагодувања за да може правилно да им се прикажат кинеските знаци.

За помал шаблон без слика, користете параметар за празна слика: {{Кинески текст|image=}}

Видете исто така

Главен шаблон за предупредување за знаци

Сродни шаблони