Шаблон:Категорија за скорешни промени

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Скорешните промени во страниците во оваа категорија ќе ги најдете на Специјални:ПоврзаниПромени/Шаблон:Категорија за скорешни промени.
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Намена[уреди извор]

Овој шаблон е наменет за категории за да ги извести корисниците дека можат да погледаат список на сите скорешни промени на страниците во категоријата. За да видите како функционира, еве еден пример: Категорија:Шаблони за наводи.

Употреба[уреди извор]

Ставете го шаблонот {{категорија за скорешни промени}} на почетокот на страницата на категоријата.

Други шаблони за категории[уреди извор]

За именски простори

Одржување