Шаблон:КатРаспределба

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа шаблонска документација е превметната од Шаблон:КатРаспределба/doc [уреди]

Поставувањето на {{КатРаспределба}} на одредена категорија ја додава истата во Категорија:Категории за распределување.

Користење[уреди извор]

Поставувајте го овој шаблон на категории што се полни со страници коишто би требало да бидат во соодветна подкатегорија.

Други шаблони за категории[уреди извор]

За именски простори

Одржување