Шаблон:Карта на светот со врски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·
85°
80°
75°
70°
65°
60°
55°
50°
45°
40°
35°
30°
25°
20°
15°
10°
10°
15°
20°
25°
30°
35°
40°
45°
50°
55°
60°
65°
70°
75°
80°
85°
Köppen-vereinfacht.svg
·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·.. ..·

<!—Индиски Океан-->

<!—Мали Антили: Антигва и Барбуда, Барбадос, Доминика, Гренада, Света Луција, Свети Винсент и Гренадините, Тринидад и Тобаго-->

{{Карта на светот со врски/rect|69|89|text=[[Краснојарски крај|Краснојарск]|size=100%}}

<!—најголеми градови; 30M=100%, 20M=81%, 10M=58%, 7M=48%-->

Поврзано[уреди извор]

Портал „Атлас