Шаблон:Кандидати за избрана статија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Овој шаблон ги додава страниците за разговор на статиите во Категорија:Википедија:Кандидати за избрана статија.

Ве молиме, не го користете овој шаблон директно, туку ставете {{subst:КИС}} на страницата за разговор на статијата која сакате да ја номинирате за избрана статија.

Видете исто така[уреди извор]

  • {{subst:КИС}} - правилно го вклучува овој шаблон.
  • {{ИС}} - замена за овој шаблон ако статијата била избрана, но не е прикажана на главната страница или...
  • {{ИС+ГС}} ...ако статијата е прикажана на главната страница.
  • Википедија:Кандидати за избрана статија за објаснувањe како да ги употребувате овие шаблони.